Connect with us

Polska

Paweł Adamowicz nie żyje

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Rudolf H. Boettcher

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, zmarł w wyniku ran odniesionych po ataku nożownika. Włodarza pomorskiego miasta nie udało się uratować.

Serwis Wirtualna Polska podaje, że Paweł Adamowicz, prezydent Gdańsk, zmarł dziś w godzinach południowych.

– Paweł Adamowicz nie żyje. Długoletni prezydent Gdańska miał 54 lata. W niedzielę został zaatakowany nożem na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – czytamy na łamach portalu informacyjnego.

Wcześniej lekarze zajmujący się Adamowiczem podawali, że polityk nie oddycha samodzielnie. Robi to za niego aparatura.

– Toczymy walkę, aby utrzymać pacjenta przy życiu. Stan prezydenta jest ciężki, rokowania są niepewne. Prezydent Gdańska nie oddycha samodzielnie, jest wspomagany przez aparaturę – mówili lekarze, który towarzyszył minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Wcześniej po żonę Pawła Adamowicza wysłany został rządowy samolot. Kobieta przebywała wówczas w Londynie, gdzie dotarła po powrocie z USA (udała się tam, by odwiedzić uczącą się za Oceanem córkę).

– Po żonę Pawła Adamowicza został wysłany samolot. Decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki. O pozostałych szczegółach poinformujemy później. Chcemy wesprzeć rodzinę prezydenta Gdańska – powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska.

 

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.