Connect with us

Polska

Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową

Dodano

dnia

fot Kancelaria Sejmu Krzysztof Białoskórski

Andrzej Duda ogłosi żałobę narodową po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Dniem zadumy będzie dzień pogrzebu zamordowanego polityka.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Andrzej Duda poinformował, że w trakcie spotkania z przedstawicielami partii politycznych oraz m.in. premierem Mateuszem Morawieckim, ustalono, iż po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza ogłoszona zostanie żałoba narodowa.

– Ustaliliśmy, że najodpowiedniejszym dniem będzie ten dzień, który zostanie ustalony przez rodzinę jako dzień pogrzebu – powiedział prezydent.

– Tak też się stanie, dzień pogrzebu zostanie ogłoszony dniem żałoby narodowej, pamięci po panu prezydencie Adamowiczu – dodał.

Andrzej Duda wycofał się również z organizacji marszu ku pamięci zamordowanego prezydenta Gdańska. Jak przyznał, gdy go ogłaszał wciąż miał nadzieję, iż Paweł Adamowicz przeżyje bestialski atak szaleńca podczas finału WOŚP w Gdańsku.

– Doszliśmy do wniosku, że jakiekolwiek marsze organizowane przez władze nie są na miejscu. Jeżeli obywatele chcą organizować spontaniczne marsze, proszę bardzo. To jest zawsze wyraz solidarności – oświadczył.

Paweł Adamowicz zmarł wczoraj w szpitalu w Gdańsku. Wcześniej odniósł bardzo poważne rany w wyniku ataku nożownika podczas gdańskiego finału WOŚP. Sprawca usłyszał zarzut zabójstwa. Grozi mu 25 lat więzienia lub nawet dożywocie. Aktualnie przebywa w tymczasowym areszcie.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.