Connect with us

Polska

Brudziński o roszczeniach: figę z makiem. Bosak przestrzega

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Silar

Joachim Brudziński zabrał głos ws. informacji o żydowskich roszczeniach, które mają być wysuwane pod adresem Polski. Szef MSWiA w programie „Woronicza 17” przyznał, że nie ma możliwości, iż nasz rząd je wypłaci. Swoje stanowisko ws. słów Brudzińskiego przedstawił jeden z liderów Konfederacji, Krzysztof Bosak.

„O, figa z makiem. Dopóki jest rząd PiS, nie ma mowy, by jakakolwiek polska złotówka popłynęła do kogokolwiek, nawet jeśli ma siedzibę na prestiżowej ulicy Nowego Jorku” – powiedział Joachim Brudziński na antenie TVP Info odnosząc się do żydowskich roszczeń wobec Polski.

„Polska żadnych zobowiązań nie ma. Po wczorajszych słowach prezesa PiS i premiera – Roma locuta, causa finita. Są w Polsce ci, którzy próbują Polaków straszyć, ku uciesze Kremla, że rząd PiS będzie chciał wypłacać jakiekolwiek odszkodowania organizacjom żydowskim z Nowego Jorku” – oświadczył w niedzielę szef MSWiA.

Krzysztof Bosak reaguje na słowa Brudzińskiego

Wypowiedź Joachima Brudzińskiego skomentował Krzysztof Bosak. Jeden z liderów Konfederacji bardzo krytycznie podszedł do słów, które wypowiedział szef MSWiA.

„Jeśli jakiś polityk nie używa określenia „żydowskie roszczenia majątkowe” i wprost nie nazywa ich „bezzasadnymi” oraz nie wyklucza wszelkich rozmów to znaczy, że kręci” – napisał Krzysztof Bosak.

„Sprawa roszczeń do mienia bezspadkowego nie jest skomplikowana i dlatego jeśli ktoś o niej nie mówi w prostych i jednoznacznych słowach to znaczy, że kręci” – dodał.

Czytaj także: Kukiz’15 chce dobrowolnych składek chce dobrowolnych składek na ZUS dla firm

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.