Connect with us

Polska

Tyszka: Tusk musiał znać treść wystąpienia Jażdżewskiego (…) czysta mowa nienawiści

SejmLog

Dodano

dnia

Stanisław Tyszka/fot.Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP
Stanisław Tyszka/fot.Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP

Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu oraz jeden z liderów Kukiz’15, w programie „Kawa na ławę” przyznał, że jego zdaniem Donald Tusk musiał znać treść wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

„Nie wyobrażam sobie, jeżeli traktujemy Donalda Tuska poważnie, że on nie wiedział co będzie mówione przed jego wystąpieniem. Musiał wiedzieć. To oni go zaprosili, organizatorzy, to jest niemożliwe, że nie widział tekstu wystąpienia, znamy trochę zaplecze kuchni polityki i tak to wygląda” – powiedział Stanisław Tyszka na temat wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na UW.

„Ja jestem generalnie przeciwnikiem łączenia polityki z religią. Natomiast tutaj muszę powiedzieć, że po prostu, jako wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, jest mi po prostu wstyd, że takie rzeczy tam miały miejsce. Bo to była czysta mowa nienawiści” – dodał.

„I wracając do tego co ja mówiłem dzisiaj na początku, że niektóre ugrupowania traktują Unię Europejską jako przedmiot kultu religijnego. To ja miałem takie wrażenie, że to jest taki nowy kościół, kościół w którym kapłanami są Juncker, Timmermans i Tusk. I pan Jażdżewski jako wyznawca tego nowego kościoła zaatakował ten kościół, który uważa za taki stary, ciemny. To jest kontynuacja tej wojny polsko-polskiej, którą partie polityczne prowadzą w Polsce od kilkunastu lat. Podsycanie negatywnych, złych, brzydkich emocji” – powiedział Stanisław Tyszka.

Czytaj także: Leszek Jażdżewski wydał oświadczenie po swoim przemówieniu na UW

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.