Connect with us

Polska

Joanna Lichocka o mediach publicznych: w tej chwili zostały wyjęte spod kontroli obozu postkomunistycznego

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Jarosław Roland Kruk

Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości, gościła dziś na antenie Polskiego Radia 24. Podczas rozmowy komentowała informację podaną przez serwis Onet.pl. Dziennikarze portalu informowali, że politycy PO po wygranych wyborach chcieliby zlikwidować spółki TVP i Polskiego Radia.

„Przy Platformie Obywatelskiej powstał zespół, który pracuje nad projektem ustawy likwidującej spółki TVP i Polskiego Radia” – podał serwis Onet.pl. Dziennikarze portalu poinformowali jednocześnie, że PO chciałaby zastąpić spółki zupełnie inną instytucją.

Głos ws. doniesień dziennikarzy Onetu zabrała posłanka PiS, Joanna Lichocka. Poinformowała ona, że przez wiele lat gros dziennikarzy oraz polityków nie miało wstępu do Polskiego Radia. W tym miejscu posłanka wspomniała m.in. o swojej osobie czy dziennikarce Telewizji Republika, Dorocie Kani. „Natomiast w tej chwili media publiczne zostały wyjęte spod kontroli tego obozu postkomunistycznego” – powiedziała.

„Dzięki temu mamy poszerzony pluralizm. Jest więcej dziennikarzy, autorów o różnych poglądach” – dodała. „Mogą reprezentować poglądy opinii publicznej, która do tej pory nie była reprezentowana w głównym nurcie” – stwierdziła.

Czytaj także: Gazeta.pl: na początku maja Donald Tusk przyleci do Polski

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.