Connect with us

Polska

Joanna Schmidt i Sławomir Nitras pozbawieni immunitetów

Dodano

dnia

Fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Sejm zdecydował o odebraniu immunitetów Joannie Schmidt oraz Sławomirowi Nitrasowi. Ten drugi twierdzi, że odebranie mu immunitetu, to efekt wcześniejszego pomówienia.

Sejm zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posłanki Teraz Joanny Schmidt oraz Sławomira Nitrasa z PO. W przypadku byłej posłanki Nowoczesnej wniosek o ukaranie złożył Komendant Główny Policji. Przedstawiciele policji twierdzą, iż Joanna Schmidt wwiozła na teren Sejmu w bagażniku swojego auta dwie osoby. Teraz odpowie za wykroczenie drogowe.

W przypadku Sławomira Nitrasa chodzi o zdarzenie z jesieni 2018 roku. Wówczas poseł Platformy Obywatelskiej miał znieważyć oraz naruszyć nietykalność cielesną działacza pro-life. Pełnomocnik mężczyzny, który oskarża Nitrasa twierdzi, że polityk miał szarpać i wyzywać jego klienta.

Sam zainteresowany twierdzi, że zarzuty pod jego adresem to pomówienia i przedstawia całą sytuację zgoła inaczej. Sławomir Nitras twierdzi bowiem, że chciał pomóc starszej kobiecie, którą trzymało „dwóch osiłków”.

Głosowanie nad odebraniem immunitetów posłom odbyło się w czwartek wieczorem. Za pociągnięciem do odpowiedzialności karnej Schmidt głosowało 249 posłów, a za taką samą decyzją ws. Nitrasa opowiedziało się 255 deputowanych.

Czytaj także: Sejm przyjął nowelizację Kodeksu karnego

Źródło:
wp.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

3 komentarze

3 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.