Connect with us

Polska

IBRiS przeprowadził sondaż zaufania dla polityków

Dodano

dnia

Flickr/EU2017EE

Serwis Onet.pl opublikował wyniki sondażu IBRiS na temat zaufania do polityków. Największym zaufaniem cieszy się prezydent, Andrzej Duda.

Andrzej Duda, według sondażu IBRiS dotyczącego zaufania dla polityków, może pochwalić się 45% zaufaniem. Nie ufa mu z kolei 39,5% badanych. Mateuszowi Morawieckiemu ufa 44,2% ankietowanych, zaś nie ufa mu 42%.

Trzecie miejsce, za prezydentem i premierem, zajmuje szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. Byłemu premierowi ufa 35,1% ankietowanych. Zaufaniem nie darzy go zaś 48,6% respondentów.

Donald Tusk ma bardzo podobne notowania do tych, które zanotował prezes PiS, Jarosław Kaczyński. Liderowi partii rządzącej ufa 35% badanych, nie ufa – 52,2% uczestników sondażu.

Kolejne lokaty zajęli: Paweł Kukiz (zaufanie na poziomie 34%), Beata Szydło (33%), Władysław Kosiniak-Kamysz (32,1%), Zbigniew Ziobro (31,7%), Jarosław Gowin (24,7%), Robert Biedroń (24%), Grzegorz Schetyna (21,1%) Katarzyna Lubnauer (20,9%), Adrian Zandberg (15%) i Janusz Korwin-Mikke (8,5%).

Liderem nieufności jest Janusz Korwin-Mikke, który nie budzi zaufania u aż 76,1% ankietowanych. Na drugiej, podobnie niechlubnej pozycji, uplasował się zaś lider PO, Grzegorz Schetyna, któremu nie ufa 60,4% respondentów.

Czytaj także: Joanna Schmidt i Sławomir Nitras pozbawieni immunitetów

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.