Connect with us

Polska

Paweł Kukiz: odnoszę wrażenie, że rząd w tej chwili handluje roszczeniami

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu - Paweł Kula

Paweł Kukiz, lider Kukiz’15, był gościem programu „Graffiti” na antenie Polsat News. Podczas rozmowy polityk odniósł się do ustawy 447.

„Odnoszę wrażenie, że rząd handluje w tej chwili tymi roszczeniami na konto, czy myśląc o Fort Trump. Ale jeżeli Fort Trump ma Polskę kosztować 330 mld dolarów – bo tyle żądają organizacje żydowskie za utracone mienie w holokauście, które tak naprawdę zostało przede wszystkim zrabowane i zniszczone przez Niemców – to czego ten Fort Trump ma bronić? Gołej ziemi?” – pytał Paweł Kukiz na antenie telewizji Polsat News.

Lider Kukiz’15 odniósł się też do projektu ustawy jego ruchu ws. roszczeń, który został zdjęty z porządku obrad Sejmu. Paweł Kukiz przekonuje, że projekt był dobry. „Nasz projekt ustawy był projektem dobrym. Jeżeli tam była jakaś opinia potrzebna, to była to opinia rządu, ale to i tak nie jest warunek sine qua non, żeby odbyło się pierwsze czytanie. Skoro rząd nie dał opinii, to kto odwleka?” – powiedział.

Projekt Kukiz’15 zdjęty z porządku obrad

15 maja projekt Kukiz’15 dotyczący ustawy 447 został zdjęty z obrad Sejmu. Poinformowała o tym na konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek.

„W związku z tym, że marszałek nie otrzymał wystarczających dokumentów, opinii do ustawy Kukiza w związku ze sprawą roszczeń, czyli słynnej sprawy związanej z ustawą 447, ten projekt został zdjęty z obecnych obrad Sejmu. Obrady Sejmu zostały skrócone. Będą trwały dwa dni” – powiedziała Beata Mazurek.

Czytaj więcej: Projekt Kukiz’15 nt. ustawy 447 zdjęty z obrad Sejmu

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.