Connect with us

Polska

Władysław Kosiniak-Kamysz domaga się reakcji rządu ws. doniesień amerykańskich mediów

Dodano

dnia

Władysław Kosiniak-Kamysz/Fot. PSL/Flickr/Domena publiczna
Władysław Kosiniak-Kamysz/Fot. PSL/Flickr/Domena publiczna

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, gościł na antenie Radia Plus. Podczas rozmowy oznajmił, że domaga się reakcji polskiego rządu ws. doniesień jednego z amerykańskich serwisów internetowych. Ten podał, że amerykańscy kongresmeni rozważają szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń. Serwis podaje, że chcieliby oni, aby prezydent USA uzależnił powstanie bazy Fort Trump w Polsce od wypłaty odszkodowań ofiarom Holokaustu.

Portal The Washington Free Beacon podaje, że amerykańscy kongresmeni rozważają szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Donalda Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii żydowskich roszczeń.

„Koalicja prawodawców w Kongresie rozważa szereg inicjatyw, które zmusiłyby administrację Trumpa do zażądania od Polski rozstrzygnięcia kwestii roszczeń wysuwanych przez ofiary Holokaustu, zanim Stany Zjednoczone zgodzą się na powstanie stałej bazy wojskową w Polsce, która stał się znany jako Fort Trump” – pisze serwis The Washington Free Beacon.

„Polska pozostaje jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie wprowadził przepisów nakazujących restytucję starzejącym się osobom, które przeżyły Holokaust i ich rodzinom, których majątek i inne aktywa zostały skonfiskowane podczas II wojny światowej. Polska – w której odradza się antysemityzm – zaprotestowała przeciwko tym żądaniom, argumentując, że również była ofiarą nazistów, podobnie jak miliony polskich Żydów, którzy zostali wysłani do obozów śmierci” – czytamy w dalszej części opublikowanego artykułu.

Czytaj więcej: Amerykański portal: powstanie Fort Trump w Polsce uzależnione od wypłaty odszkodowań ofiarom Holokaustu

Władysław Kosiniak-Kamysz domaga się reakcji rządu

Gos ws. doniesień amerykańskiego portalu zabrał lider PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz. Podczas wywiadu, którego udzielił na antenie Radia Plus przyznała, że domaga się, aby w tej sprawie zareagował polski rząd.

„Żądam natychmiastowej reakcji rządu na te doniesienia portali z Waszyngtonu, które mówią o tym, że nie będzie Fort Trump jak nie będzie realizacji oddania mienia żydowskiego, które już dawno zostało zwrócone” – powiedział lider PSL na antenie rozgłośni radiowej.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.