Connect with us

Polska

Kaczyński: przynależność do UE jest wymogiem polskiego patriotyzmu

Dodano

dnia

Jarosław Kaczyński/Fot. Andrzej Szmid/CC BY 2.0/Flickr
Jarosław Kaczyński/Fot. Andrzej Szmid/CC BY 2.0/Flickr

Jarosław Kaczyński wystąpił podczas sobotniej konwencji PiS w Poznaniu. W trakcie swojego przemówienia mówił m.in. o obecności oraz przyszłości Polski w Unii Europejskiej.

„Przynależność do Unii Europejskiej jest wymogiem polskiego patriotyzmu, ale czy musi oznaczać że na wszystko się zgadzamy?” – pytał podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Poznaniu lider tej partii Jarosław Kaczyński.

„Przynależność do Unii nie kończy polityki, tej nieustającej gry o status, o pozycje. Musimy zabiegać o równość, a tę równość zaczęto kwestionować” – dodał.

„Każdy z nas pewnie widział sklepy z niemieckimi proszkami do prania, prosto z Niemiec. Takie same proszki są sprzedawane w Polsce i to po takich samych cenach, tylko że są gorsze. Są po prostu gorsze, mają gorszy skład, gorzej piorą” – opowiadał prezes PiS.

Kaczyński sprzeciwił się też Unii „dwóch prędkości”. „Tak dla Unii równości, tak dla Unii, która będzie wracała – i wierzę, że tak będzie – do swoich korzeni, bo w związku równych, wolnych, europejskich narodów jest przyszłość Unii, jest jej nadzieja, jest jej siła, jest jej szansa na prawdziwą wielkość” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Odniósł się też do ewentualnego przyjęcia przez nasz kraj euro. „Jest takie pytanie, czy euro w tej chwili przyniesie korzyści polskiej gospodarce, czy będziemy się dzięki temu szybciej rozwijać, czy polskie gospodarstwa domowe będą dzięki temu lepiej się miały, czy będzie tak, że polskie kieszenie na tym zyskają? Otóż nie. Gdybyśmy w tej chwili przyjęli euro to polska gospodarka by na tym straciła, rozwijała by się wolniej, a polskie gospodarstwa domowe by na tym traciły” – mówił.

Źródło:
TVP Info

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.