Connect with us

Polska

Komisja Europejska popiera plan odstrzału dzików w Polsce

SejmLog

Dodano

dnia

RMF FM podaje, że Komisja Europejska popiera plan odstrzału dzików w Polsce. Informację dziennikarzom rozgłośni radiowej przekazał jeden z przedstawicieli unijnej instytucji.

„To niezbędny krok w celu ograniczenia bardzo agresywnego rozprzestrzeniania się w ostatnich miesiącach afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce i krajach UE oraz w celu ochrony unijnych rolników i konsumentów” – mówi w rozmowie z RMF FM jeden z przedstawicieli Komisji Europejskiej.

„Jeżeli nie uda powstrzymać rozwoju ASF w Polsce, to całej Unii może grozić blokada handlu wieprzowiną ze strony zagranicznych partnerów” – dodaje.

RMF FM podaje również, że działania polskich władz dotyczące odstrzału dzików są zgodne z zaleceniami podjętymi przez państwa UE. Miało to miejsce m.in. podczas konferencji ministerialnej, która odbyła się 19 grudnia. Przyjęto wówczas rekomendację ws. „długoterminowego zarządzania populacją dzików”. W dokumencie znajduje się m.in. zapis, iż „populacja dzików rozwinęła się w niektórych krajach w sposób niekontrolowany i jest istotną przyczyną rozprzestrzeniania się i utrzymywania ASF”.

Ustalono wówczas, że jednym ze sposobów walki z ASF jest odstrzał dzików. Jeden z przedstawicieli KE w rozmowie z korespondentką RMF FM w Brukseli przyznał, że Polska z zaleceniami radzi sobie „wzorowo”.

LINK do źródła.

Źródło:
RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.