Connect with us

Polska

Berkowicz sugeruje, że PiS pomaga zbierać podpisy Kukiz’15. Poseł ruchu: fake news!

Dodano

dnia

Konrad Berkowicz/Fot. NamZależy/YouTube
Konrad Berkowicz/Fot. NamZależy/YouTube

Konrad Berkowicz, wiceprezes partii KORWiN, opublikował w serwisie Twitter wpis, w którym zasugerował, iż działacze PiS pomagają zbierać podpisy Kukiz’15. Wpis Berkowicza skomentował poseł K’15, Łukasz Rzepecki.

Konrad Berkowicz opublikował na swoim Twitterze okładkę tygodnika „Sieci”, na której widnieje wizerunek Pawła Kukiza oraz tytuł: „Czy z Kukizem da się rządzić?”. Jest to odniesienie do niedawnych medialnych spekulacji, jakoby PiS i K’15 szykowały koalicję po zbliżających się wyborach parlamentarnych.

„W kuluarach huczy, że PiS pomaga zbierać KUKIZ podpisy a tymczasem „Sieci” promuje Pawła Kukiza i sugeruje koalicję. PiS bojąc się Konfederacji gra na rozbijanie głosów antysystemu i lepi sobie wygodnego koalicjanta? PK nie chwytaj się brzytwy – straci Polska, straci antysystem!” – napisał Konrad Berkowicz.

To, co na Twitterze napisał Konrad Berkowicz skomentował poseł Kukiz’15, Łukasz Rzepecki. Stwierdził on, że to, co sugeruje wiceprezes partii KORWiN, to oczywisty fake news. „Fake News! W moim okręgu piotrkowskim zostało zebranych 11 tys podpisów przez mieszkańców 🙂 żaden PiS nie pomagał, ani nikt inny. To zasługa Obywateli, którzy wspierają ruch” – napisał Rzepecki.

W podobnym tonie wypowiedział się inny z polityków ruchu, poseł Błażej Parda. „Okręgów jest 13, a przepisy wymagają zebrania w 7, wymaganą liczbę podpisów mamy już w 9 😉 doskonale radzimy sobie sami i to Panu przeszkadza – stąd atak. Federacja pomaga pis’owi – to jej członkowie poparli rząd Morawieckiego (M.Jakubiak) posłowie z Kukiz’15 byli przeciwni” – napisał komentując wpis Berkowicza (pisownia oryginalna).

Czytaj także: Grzegorz Bierecki z PiS mówił o „oczyszczeniu Polski z ludzi niegodnych”. Jest reakcja Brudzińskiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.