Connect with us

Polska

Brudziński dementuje informacje, jakoby policja wchodziła do szkół. „Bzdury”

SejmLog

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski

Joachim Brudziński, szef MSWiA, zabrał głos ws. doniesień, jakoby policjanci wchodzili do szkół, w których odbywa się strajk.

Sławomir Broniarz, szef ZNP, podczas czwartkowej konferencji prasowej mówił, że w woj. świętokrzyskim do szkół, w których odbywa się protest nauczycieli, wchodzą funkcjonariusze policji. „Dla nas jest to ciąg dalszy tego rodzaju działań mających na celu zastraszenie nauczycieli, pracowników biorących udział w strajku” – powiedział Broniarz i dodał, że zwróci się w tej sprawie do Komendanta Głównego Policji.

Do słów Broniarza oraz informacji kolportowanych przez niektórych internautów odniósł się szef MSWiA, Joachim Brudziński. Minister opublikował wpis w serwisie Twitter, w którym nazwał doniesienia „piramidalnymi bzdurami”.

„Dostaje coraz więcej informacji o wejściach policji do szkół w których trwają egzaminy i #strajknauczycieli. Są to piramidalne bzdury! Paskudny #fejknews [email protected] jest od ścigania przestępców i zapewnienia bezpieczeństwa Polakom a nie od stresowania młodzieży i nauczycieli” – napisał na swoim profilu Joachim Brudziński.

Czytaj także: Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej mówił o mobbingu wobec nauczycieli

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.