Connect with us

Polska

Rafał Trzaskowski odwiedził protestujących nauczycieli [FOTO]

SejmLog

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Rafał Trzaskowski/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Rafał Trzaskowski odwiedził strajkujących nauczycieli w jednej z warszawskich podstawówek. Prezydentowi stolicy towarzyszyła jego zastępczyni, Renata Kaznowska.

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Rząd nie porozumiał się bowiem z ZNP i FZZ. Porozumienie z polskimi władzami podpisali jedynie przedstawiciele oświatowej Solidarności. Sławomir Broniarz, szef ZNP, podczas czwartkowej konferencji prasowej ogłosił, iż związkowcy nadal chcą rozmawiać z rządem. Dodał jednak, że oczekują nowych propozycji ws. podwyżek dla protestujących nauczycieli.

„ZNP wystąpił z listem do pani premier (Beaty Szydło – przyp. red.), wyrażając gotowość do spotkania, a jednocześnie prosząc w piśmie o to, żeby pani premier chciała przestawiać nowe propozycje dla środowiska nauczycielskiego, bowiem tylko w takim przypadku to spotkanie ma jakikolwiek sens” – powiedział Sławomir Broniarz.

Czytaj także: Sławomir Broniarz podczas konferencji prasowej mówił o mobbingu wobec nauczycieli

Rafał Trzaskowski odwiedził protestujących nauczycieli

Protestujących nauczycieli w jednej z warszawskich podstawówek odwiedził prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. Towarzyszyła mu jego zastępczyni, Renata Kaznowska.

„Razem z @RKaznowska odwiedziłem strajkujących nauczycieli w szkole podstawowej nr 34 w @warszawa. Rozmawialiśmy o trwającym #StrajkNauczycieli, o zrozumieniu i wsparciu, jakie otrzymują od uczniów i ich rodziców, a także o sytuacji w polskiej oświacie” – napisał Rafał Trzaskowski na swoim Twitterze.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.