Connect with us

Polska

Sławomir Broniarz dziękuje za „masowe wiece poparcia” dla strajkujących nauczycieli

SejmLog

Dodano

dnia

Sławomir Broniarz/Fot. ZNP/CC BY 4.0/Wikimedia Commons
Sławomir Broniarz/Fot. ZNP/CC BY 4.0/Wikimedia Commons

Sławomir Broniarz podziękował wszystkim, którzy wspierają strajk nauczycieli. Podziękował też za „masowe wiece poparcia”.

Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP, opublikował w serwisie Twitter wpis, w którym podziękował wszystkim wspierającym strajk nauczycieli. Lider związkowej centrali wyraził też podziękowania za „masowe wiece poparcia”. Tweet, który zamieścił Broniarz wzbudził spore zainteresowanie wśród internetowej społeczności.

„Dziękuję WSZYSTKIM, którzy udzielają wsparcia naszemu strajkowi. Masowe wiece poparcia to nowa energia dla nas” – napisał przewodniczący ZNP.

Na wpis Broniarza odpowiedział szef MSWiA, Joachim Brudziński, który zwrócił uwagę na słowo „masowe”, którego w swoim tweecie użył szef ZNP. „Ooo, chyba coś idzie nie tak. Czyżby pan przewodniczący otwierał kolejny wariant 'kramkowego' scenariusza? Masowe wiece poparcia, mówi pan? Masowo to wszyscy (rodzice, uczniowie, i chyba coraz więcej nauczycieli) czekają, kiedy wróci pan po 25 latach związkowej roboty do tablicy” – napisał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Strajk nauczycieli rozpoczął się 8 kwietnia. Potrwa do odwołania. Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć, kiedy to nastąpi. Zarówno ZNP, jak i FZZ nadal nie porozumiały się bowiem z rządem ws. podwyżek dla pracowników placówek oświatowych.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski odwiedził protestujących nauczycieli [FOTO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.