Connect with us

Polska

Kornel Morawiecki rozmawiał z premierem o Adamie Andruszkiewiczu

Dodano

dnia

Kornel Morawiecki/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu
Kornel Morawiecki/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Kornel Morawiecki, szef koła poselskiego Wolni i Solidarni, w rozmowie z „Super Expressem” przyznał, że rozmawiał ze swoim synem, premierem Mateuszem Morawieckim, na temat Adama Andruszkiewicza. Poseł został 31 grudnia nominowany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

W rozmowie z „SE” Kornel Morawiecki przyznał, że rozmawiał z Mateuszem Morawieckim o pośle Adamie Andruszkiewiczu.

– Wiedziałem, że pan premier chce w jakiś sposób skorzystać z kontaktów Andruszkiewicza, które ten prowadzi w mediach społecznościowych – powiedział.

Kornel Morawiecki przyznał też, że z jego punktu widzenia odejście Adama Andruszkiewicza jest osłabieniem koła poselskiego Wolni i Solidarni.

Dziennikarze „SE” ws. wypowiedzi Kornela Morawieckiego skontaktowali się z Andruszkiewiczem. Zapytali go, czy jego zdaniem lider Wolnych i Solidarnych mógł mieć wpływ na jego nominację na stanowisko wiceministra cyfryzacji. Poseł Andruszkiewicz przyznał, że „absolutnie, by tego tak nie określał”. Dodał też, że urząd sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji to zbyt wysokie stanowisko, by ktoś mógł je „załatwić”.

–  Proszę pozwolić, ale o kuluarowych rozmowach opowiadał nie będę. Nie chcę zdradzać takich rzeczy – powiedział nowy wiceminister cyfryzacji.

 

Źródło:
Super Express
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.