Connect with us

Polska

Trzaskowski skomentował wycofanie przez Morawieckiego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

Dodano

dnia

Rafał Trzaskowski/fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC-BY 2.0
Rafał Trzaskowski/fot. Platforma Obywatelska/Flickr/CC-BY 2.0

Rafał Trzaskowski skomentował decyzję premiera Mateusza Morawieckiego, który ogłosił, iż wycofuje do wnioskodawcy projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy. Dokument zawierał bowiem zapisy, które wzbudziły w przestrzeni publicznej sporo kontrowersji.

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Szczególne kontrowersje wzbudził jeden zawartych w nim zapisów. Zakładał on bowiem, że przemocą nie byłoby jednorazowe użycie siły wobec drugiego członka rodziny, a jedynie „powtarzające się” pobicie. Dodatkowo „Niebieska Karta” nie byłaby zakładana „z urzędu”, a za zgodą ofiary.

Medialne zamieszanie, które powstało wokół projektu sprawiło, iż głos w całej sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. Oznajmił on, że wycofuje projekt do wnioskodawcy, czyli minister Elżbiety Rafalskiej, w celu „wyeliminowania wątpliwych zapisów”. Swoją decyzję szef polskiego rządu ogłosił za pośrednictwem Twittera.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki wycofuje projekt krytykowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

Rafał Trzaskowski komentuje

Decyzję Mateusza Morawieckiego skomentował prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. Włodarz miasta stołecznego, podobnie jak wcześniej premier, postanowił odpowiedzieć za pośrednictwem Twittera.

Trzaskowski stwierdził, iż „procesu legislacyjnego nie zatrzymuje się tweetem”.

– Procesu legislacyjnego nie zatrzymuje się tweetem, nawet jeśli publikuje go szef rządu. I nawet 2 tweety premiera nie przykryją tego, że na zapleczu rządu pojawiają się skrajnie szkodliwe pomysły osłabiające ochronę ofiar przemocy domowej – napisał Rafał Trzaskowski.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.