Connect with us

Polska

Krzysztof Mieszkowski do premiera: jakie są granice Waszego nieszanowania wyborców? [WIDEO]

Dodano

dnia

Krzysztof Mieszkowski/Fot. Kancelaria Sejmu, Rafał Zambrzycki
Krzysztof Mieszkowski/Fot. Kancelaria Sejmu, Rafał Zambrzycki

Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej, przemawiał dziś w Sejmie przy okazji debaty podczas pierwszego czytania rządowego projektu ustawy „Emerytura plus”.

„To jest horror, to co się tu wyprawia” – rozpoczął swoje wystąpienie Krzysztof Mieszkowski. „Prezes Jarosław Kaczyński uprawia politykę pogardy…” – kontynuował Mieszkowski, jednak w tym momencie mikrofon wyłączyła mu wicemarszałek Sejmu, Beata Mazurek.

Polityk PiS zwróciła przemawiającemu uwagę, że tematem debaty jest „trzynasta emerytura”, a nie Jarosław Kaczyński. Mieszkowski odparł zaś, że jeszcze nie zdążył wyjaśnić, co ma na myśli, a Beata Mazurek już odbiera mu głos. Po chwili poseł Nowoczesnej wrócił do swojego przemówienia. Było ono jednak wyjątkowo krótkie i skierowane bezpośrednio do premiera Mateusza Morawieckiego.

„Otóż prezes Kaczyński uprawia politykę pogardy. Politykę upokarzania skrzywdzonych i poniżonych emerytów i rencistów. Panie premierze, jakie są granice Waszego konformizmu politycznego i nieszanowania wyborców?” – zapytał poseł Nowoczesnej.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki w Sejmie o trzynastej emeryturze [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.