Connect with us

Polska

Michał Szczerba w Sejmie: to nie jest żadna „trzynasta emerytura” [WIDEO]

Dodano

dnia

Michał Szczerba fot. Kancelaria Sejmu
Michał Szczerba fot. Kancelaria Sejmu

Michał Szczerba, przemawiał dziś w Sejmie podczas debaty nt. rządowego projektu „Emerytura plus”. Polityk PO zwracał uwagę, że świadczenia, które emerytom i rencistom chce wypłacić rząd nie należy nazywać „trzynastą emeryturą”.

„Każdy emeryt w Polsce wie, ile wynosi jego miesięczne świadczenie. To nie jest żadna trzynasta emerytura. Dlaczego nie 1100 złotych, czyli minimalna emerytura, a 888 złotych i 25 groszy? Bo dokładnie rok temu posłowie Prawa i Sprawiedliwości, z panią Rafalską na czele, odrzucili projekt „emerytura bez podatku”. Szanowni państwo, to jest jedyne świadczenie, jakie otrzymali emeryci od was przez cztery lata. 888 złotych i 25 groszy, podzielić na 48 miesięcy, czyli cztery lata waszych rządów. Jaka to jest kwota?” – dopytywał poseł Michał Szczerba.

Po chwili europarlamentarzysta wyjął kartkę z napisem: „8,50 złotych miesięcznie”. „To jest 8 złotych i 50 groszy miesięcznie” – powiedział Michał Szczerba.

Prawo i Sprawiedliwość przystępuje do realizacji jednej z przedwyborczych obietnic. Chodzi o tzw. emeryturę plus, czyli rozwiązanie przewidujące wypłatę 1100 złotych brutto (888,25 zł na rękę) emerytom. Koszt świadczenia, które obejmie ok. 9,8 mln seniorów, oszacowano na 10,8 mld złotych.

„Emerytura plus” to część tzw. piątki Kaczyńskiego. Zakłada ona rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, wypłata 13. emerytury w kwocie 1100 zł brutto, likwidacja podatku PIT dla osób do 26. roku życia, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Koszt tego programu rząd wyliczył na 42 mld złotych.

Czytaj także: „Zamiast piątki Kaczyńskiego, piątka Wilka”. Jacek Wilk przedstawia swoje propozycje

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.