Connect with us

Polska

Ścigaj: przemocą ekonomiczną jest dawanie komuś jednorazowych pieniędzy i warunkowanie tego oddaniem głosu [WIDEO]

Dodano

dnia

Agnieszka Ścigaj/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu
Agnieszka Ścigaj/fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

Agnieszka Ścigaj komentowała dziś rządowy program „Emerytura plus”. Posłanka Kukiz’15 stwierdziła, że w tej formie, w jakiej jest on przewidziany, należy nazwać go przemocą ekonomiczną.

„Przemocą ekonomiczną jest dawanie komuś jednorazowych pieniędzy potrzebnych na przeżycie i warunkowanie tego jakimś działaniem, w tym wypadku oddaniem głosu” – powiedziała w Sejmie Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 podczas debaty na temat „trzynastej emerytury”.

„O tym mówiłam wcześniej. Że jest to świadczenie jednorazowe. Uwarunkowane tym w następnych latach, że będzie rządziło Prawo i Sprawiedliwość” – dodała.

„Czy w takim razie, żeby nie było takich podejrzeń, że państwo robicie propagandę ekonomiczną, poprzecie państwo poprawkę Kukiz’15, która mówi o tym, że „trzynasta emerytura”, będzie to świadczenie stałe?” – zapytała Agnieszka Ścigaj obecną na sali sejmowej minister Elżbietę Rafalską.

Przypomnijmy, iż premier Mateusz Morawiecki nie wykluczał, iż „trzynasta emerytura” stanie się świadczeniem wypłacanym, co roku. „Trzynastej emerytury nie było rok temu z tego samego powodu, dlaczego nie było 500+ na każde dziecko. Otóż, zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy. Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić” – powiedział premier w rozmowie z „Super Expressem”.

„Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program „Emerytura plus” będziemy kontynuować w kolejnej kadencji. Jeśli, oczywiście, wyborcy nam zaufają i przedłużą nasz mandat do rządzenia” – stwierdził.

Czytaj także: Morawiecki w „SE”: trzynasta emerytura będzie wypłacana co roku

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.