Connect with us

Polska

Morawiecki w „SE”: trzynasta emerytura będzie wypłacana co roku

Dodano

dnia

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki, premier polskiego rządu, udzielił wywiadu „Super Expressowi”. W trakcie rozmowy zabrał głos ws. trzynastej emerytury, która zgodnie z tym, co zapowiedział Jarosław Kaczyński, ma zostać wypłacona jeszcze w tym roku.

Pomysł trzynastej emerytury ogłosił podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński. Następnie politycy partii rządzącej ujawniali kolejne szczegóły. Wśród nich pojawiła się sugestia, iż świadczenie zostało wypłacone jednorazowo na wiosnę 2019 roku.

W rozmowie z „Super Expressem” inne stanowisko przedstawił jednak premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu stwierdził bowiem, że trzynasta emerytura będzie wypłacana, co roku.

„Mogę zapewnić, że to nie jest jednorazowy strzał. Program „Emerytura plus” będziemy kontynuować w kolejnej kadencji. Jeśli, oczywiście, wyborcy nam zaufają i przedłużą nasz mandat do rządzenia” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu wyjaśnił również, dlaczego pomysł trzynastej emerytury pojawił się dopiero teraz, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz polskiego.

„<<Emerytury plus>> nie było rok temu z tego samego powodu, dlaczego nie było 500+ na każde dziecko. Otóż, zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy. Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić” – powiedział premier, który dodał, iż „trzynastki” wypłacane będą od 1 maja. Na konto emerytów oraz rencistów trafi 1100 złotych brutto.

Źródło:
Super Express

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.