Connect with us

Polska

Kukiz’15 składa projekt ustawy zakładający likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach

Dodano

dnia

Flickr/Sejm RP/Rafał Zambrzycki

Klub Kukiz’15 składa projekt ustawy zakładający likwidację gabinetów politycznych w ministerstwach. „Musimy dążyć do redukowania niepotrzebnych stanowisk w administracji” – mówi Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu.

Projekt złożony przez Kukiz’15 to kolejna propozycja zgłoszona w ramach akcji „Poniedziałków Wolności”. Jest to inicjatywa przedstawicieli opozycyjnego ruchu, którzy starają się, co tydzień składać projekt mający na celu poszerzenie wolności obywateli lub ograniczyć, według Kukiz’15, nadmiernie rozbudowany aparat biurokratyczny.

„Musimy dążyć do redukowania niepotrzebnych stanowisk w administracji. To są stanowiska najbardziej bulwersujące, dlatego, że ludzie tam zatrudniani często nie mają żadnych kompetencji, często są zatrudniani z klucza partyjnego i wychowywani w tym duchu partiokracji, co nie służy obywatelom” – powiedział Stanisław Tyszka podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej.

Przedstawiciele Kukiz’15 liczą, iż projekt poprą posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Ich nadzieje związane są z wypowiedzią Mateusza Morawieckiego, który podczas konferencji prasowej zapowiedział, iż już niedługo nastąpi redukcja na stanowiskach wiceministerialnych. Dodał również, że zostaną zlikwidowane nagrody dla członków rządu.

„Chcemy zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, sekretarzy stanu” – przekonywał premier.

Czytaj także: Komentarze po decyzji Mateusza Morawieckiego. Premier zapowiedział redukcję wiceministrów oraz likwidację nagród [TWEETY]

 

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.