Connect with us

Polska

Róza Thun dostaje pogróżki i publikuje je w sieci. „Oglądaj się za siebie, jesteś już martwa”

Dodano

dnia

Wikimedia/Platforma Obywatelska RP

Róża Thun, eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, opublikowała w sieci listy z pogróżkami, który otrzymała od nieznanych nadawców.  „Oglądaj się za siebie, już jesteś martwa. Czas oczyścić Polskę z takich…” – czytamy.

„Ty żydowsko – niemiecka szmato. Przyjmij do wiadomości że podczas któregoś pobytu w Polsce zostaniesz usunięta spośród żywych, bo takie anty polskie szuje trzeba bezwzględnie zabijać. Pracujemy również nad obstawieniem twojego, gnido, domu w Zakopanem, bo tam też się nieraz pokazujesz” – czytamy w pierwszym, napisanym na komputerze, liście.

Drugi, napisany odręcznie, jest utrzymany w jeszcze ostrzejszym tonie.  „Oglądaj się za siebie, już jesteś martwa. Czas oczyścić Polskę z takich…” – pisze jego autor.

Thun zapewnia, że sprawą zajmie się prokuratura. „Milusińscy listy piszą. Dałam prokuraturze. Niech się policja tym zajmie” – napisała eurodeputowana PO.

Pod wpisem opublikowanym przez Thun natychmiast zaroiło się od komentarzy. Eurodeputowana aktywnie uczestniczyła w dyskusji. Przy okazji zaprzeczyła, jakoby przed głosowaniem na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego pokazywała innym europosłom wydruki tweetów polityka Zdzisława Krasnodębskiego po to, by dokleić mu łatkę faszysty (pisała o tym dziennikarka RMF FM, Katarzyna Szymańska-Borginon – więcej na ten temat TUTAJ).

Źródło:
Twitter, RMF FM

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.