Connect with us

Polska

Leszek Balcerowicz: należy kierować siły do świata niepisowskiego

Dodano

dnia

Leszek Balcerowicz/fot. State Chancellery of Latvia/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0
Leszek Balcerowicz/fot. State Chancellery of Latvia/Wikimedia Commons/CC BY-SA 2.0

Leszek Balcerowicz udzielił wywiadu tygodnikowi Newsweek. Podczas rozmowy podjął się analizy niedawnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Powiedział też, do kogo opozycja powinna kierować swoją ofertę polityczną.

Leszek Balcerowicz odniósł się do niedawnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość, które wyprzedziło Koalicję Europejską. Były prezes NBP uważa, że opozycja, po porażce w wyborach, powinna odpowiednio przeanalizować grupy docelowe, do których kieruje swój przekaz.

Balcerowicz uważa, że siły należy kierować do „świata niepisowskiego, wolnościowego, do tych, którzy nie zostali odurzeni narodowo-katolicko-socjalnym jadem, a z których większość wciąż nie jest dostatecznie zmobilizowana”.

Dodał również, że wbrew powszechnej opinii wielu Polaków nadal nie ogląda innej telewizji niż TVP. „Pod wpływem jaskrawej i kłamliwej propagandy identyfikują się z dobrodziejami, którzy nie tylko zasilili ich portfele, ale chronią przed Żydami, uchodźcami i tymi drugiego sortu, którzy im nie dawali. Nie potępiam tych ludzi, potępiam tych, którzy ich oszukują i szczują na innych” – powiedział były wicepremier.

Leszek Balcerowicz odniósł się również do polityków PiS. Ocenił, iż nie mają oni moralnych zahamowań.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.