Connect with us

Polska

Adam Andruszkiewicz informuje, że rząd podejmie rozmowy z Twitterem

Dodano

dnia

Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog

Adam Andruszkiewicz, wiceminister cyfryzacji, gościł na antenie rozgłośni katolickich „Siódma 9”. Podczas rozmowy mówił m.in. o rozmowach, które polski rząd prowadzi z wielkimi portalami społecznościowymi.

„Dzisiaj media społecznościowe mają potężne oddziaływanie na rzeczywistość. Ostatnio zawarliśmy z Facebookiem porozumienie, że w Polsce powstał punkt kontaktowy, gdzie każdy użytkownik, który ma założony profil zaufany, np. ma możliwość odwołania się od decyzji administracji Facebookiem, a te często kończą się sukcesem. To ważna sprawa. Polecam wszystkim, aby założyć profil zaufany” – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Wiceminister cyfryzacji odniósł się również do niedawnej fali blokad prawicowych kont na Twitterze. Andruszkiewicz przyznał, że w najbliższym czasie jego resort podejmie rozmowy z przedstawicielami gigantycznego medium społecznościowego.

„Twitter jest portalem opiniotwórczym. Każdy wpis zamieszczony przez polityka, czy dziennikarza ma o wiele szerszy zasięg, bo widzą to media. Wydaje się, że to jest niezbędne (aby nawiązać współpracę – przyp. red.). Chciałbym poinformować, że dzisiaj rozpoczynamy rozmowy z administracją Twittera, co nie jest proste, bo znajduje się ona w Stanach Zjednoczonych. Jako Ministerstwo Cyfryzacji chcemy tę sprawę uregulować” – powiedział były poseł ruchu Kukiz’15.

Czytaj także: Leszek Balcerowicz: należy kierować siły do świata niepisowskiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.