Connect with us

Polska

Leszek Miller w TVN24: „sprawiedliwie” nie znaczy „równo”

Dodano

dnia

Leszek Miller/fot. SejmLog
SejmLog

Leszek Miller skomentował na antenie TVN24 działania Prawa i Sprawiedliwości w sferze socjalnej. Odniósł się m.in. do sztandarowego projektu partii rządzącej, czyli programu „500+”. Mówił także o dobrych wynikach sondażowych SLD.

Miller przyznał, że gdyby Sojusz Lewicy Demokratycznej wprowadził podobny zasiłek socjalny, to byłby on przyznawany w oparciu o kryterium dochodowe. „A nie zasada „rozdajemy wszystkim”, bo „sprawiedliwie” nie znaczy „równo” – powiedział były lider SLD.

Miller komentował również dobre wyniki SLD w sondażach. Przyznał, że cieszy go ten fakt. „Myślę, że czynniki są dwa. Po pierwsze, codzienna praca, którą wykonują moje koleżanki i koledzy z SLD, zwłaszcza w powiatach, gminach, bo tam jest to najbardziej postrzegalne. I dwa, to są prezenty, które rządząca partia robi lewicy, zwłaszcza SLD-owskiej. Mam na myśli te wszystkie ustawy, które wykluczają część obywateli, obdzierają ich z godności, powodują, że ich sytuacja diametralnie się pogarsza” – powiedział.

Wśród wspomnianych ustaw, które „wykluczają część obywateli”, wymienił: ustawę degradacyjną oraz dekomunizacyjną, którą nazwał „jaskiniową dekomunizacją”. „Robi się ją na ulicach, zmieniając ich nazewnictwo” – ocenił.

 

Źródło:
TVN24

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.