Connect with us

Polska

Marek Jakubiak odszedł z Kukiz’15

Damian Małecki

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski/CC BY 2.0

„Nie mogłem dopuścić do sytuacji, że bliscy mi ludzie, będą mieli łamane sumienia. Dlatego zdecydowałem się odejść. Opuszczam Kukiz’15 z wielkim bólem serca, bo współtworzyłem tę formację i długo w nią wierzyłem. Ale odejście to najlepszy ruch, jaki mogę zrobić w tej sytuacji. Mam nadzieję, że Pawłowi Kukizowi teraz ulży.”
Deklarację o takiej treści złożył poseł Marek Jakubiak w rozmowie z portalem Onet.pl

 

Decyzja, która została ogłoszona zaledwie kilka dni po opuszczeniu ruchu Kukiz’15 przez posła Jakuba Kuleszę oraz po piątkowej serii nieuprzejmych tweetów Pawła Kukiza, raczej nie jest zaskoczeniem dla obserwatorów i komentatorów polityki. Tym samym klub poselski Kukiz’15 pomniejszył sie do 27 posłów.

Krótko po godzinie 22, na swoim profilu FB Marek Jakubiak przeprowadził transmisję na żywo podczas, której przestawił szczegóły swojej decyzji. Przygotowaliśmy jej błyskawiczne streszczenie z którym zapoznać się można pod tym linkiem.

 

 

Decyzję posła Jakubiaka, skomentował krótko Paweł Kukiz.

Interesuje mnie tylko to, aby mieć przy sobie ludzi, którym bliska jest idea zmian ustrojowych w Polsce i zerwania z partiokracją. Tymczasem pan Kulesza, który wszedł do Sejmu z hasłem „jednomandatowe okręgi wyborcze”, a skuszony wiceprezesurą idzie do Partii Wolność do Janusza Korwin-Mikkego, który jest wrogiem JOW-ów. Teraz Jakubiak chce brać subwencję z budżetu państwa. To zwykły koniunkturalizm. Ruch Kukiz’15 to nie tylko posłowie, ale przede wszystkim tysiące osób które wystartowały w wyborach samorządowych i setki tysięcy, które nas popierają. I to o nich myślę przede wszystkimi im jestem wdzięczny za nieustające wsparcie.Paweł Kukiz

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 8 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działa w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.