Connect with us

Polska

Marek Jurek: „nadszedł czas samodzielności politycznej”

Dodano

dnia

Marek Jurek/fot. Lowdown/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0
Marek Jurek/fot. Lowdown/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Europoseł Marek Jurek był gościem wczorajszego „Piaskiem po oczach” na antenie TVN24. W rozmowie z Konradem Piaseckim poruszono temat zawieszonego protestu osób niepełnosprawnych oraz miejsca Prawicy Rzeczypospolitej na polskiej scenie politycznej.

„Jesteśmy przekonani, że po czasie bezwarunkowego poparcia opinii katolickiej dla różnych szerokich forów, nadszedł czas samodzielności politycznej konserwatywno-chrześcijańskiej prawicy” – mówił europoseł Marek Jurek.

 

Marek Jurek o proteście osób niepełnosprawnych

„Uważam, że należało działać na rzecz tego, żeby ten konflikt jak najszybciej rozładować. Te żądania były całkowicie racjonalne. Jeżeli rząd ogłosił „piątkę Morawieckiego”, to pokazał, że są środki budżetowe, jest manewr w budżecie, żeby rozmawiać o tym. To nie może być tak, że rząd żyje swoimi projektami, a w momencie, kiedy pojawia się jakiś superracjonalny postulat społeczny, absolutnie wynikający z priorytetów społecznych, to nagle się okazuje, że „my jesteśmy związani swoimi planami, będziemy jechać tymi torami” – zwracał uwagę Marek Jurek.

„Sama nazwa wskazuje, że człowiek z dojrzałością nabiera samodzielności życiowej, a niepełnosprawni to są ludzie, którzy, będąc często całkowicie twórczy intelektualnie, wymagają opieki” – podkreślał prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

 

Marek Jurek: to nie agresywna opozycja, tylko bezradni ludzie

„Bardzo niedobrze, że ten protest trwał aż do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Przede wszystkim szkoda tych ludzi, którzy tam byli […] Protest powinien być jak najszybciej rozładowany po to, żeby ich oczekiwania były zaspokojone i żeby Sejm był miejscem normalnej pracy. Oczywiście, że Sejm musi być chroniony, ale są sytuacje wyjątkowe. Tu nie mieliśmy do czynienia z agresywną opozycją, tylko z bezradnym ludźmi” – zaznaczył polityk.

 

Kariera polityczna Marka Jurka

Polityk był posłem, marszałkiem Sejmu, kandydatem w wyborach prezydenckich w 2010 roku a obecnie posłem Parlamentu Europejskiego, do którego startował na mocy porozumienia Prawicy Rzeczypospolitej z Prawem i Sprawiedliwością.

Marek Jurek konsekwentnie opowiada się za poparciem społecznego nauczania Kościoła katolickiego. Dał się poznać jako zwolennik prawa do życia dla każdego dziecka poczętego, przeciwnik: eutanazji, związków homoseksualnych oraz invitro. Swojej wizji Europy upatruje w kultywowaniu tradycji cywilizacji chrześcijańskiej i kultury łacińskiej.

Od 2007 roku jest prezesem Prawicy Rzeczypospolitej.

Źródło:
TVN24

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.