Connect with us

Polska

Morawiecki: jeśli liberałowie z KE przypomnieli sobie o polskiej wsi, to znaczy, że idą wybory

Dodano

dnia

Mateusz Morawiecki/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Mateusz Morawiecki/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Mateusz Morawiecki zabrał głos podczas debaty nad wotum nieufność dla ministra rolnictwa Jana Krzysztof Ardanowskiego. Szef rządu wygłosił przemówienie z sejmowej mównicy.

W środę wieczorem odbyła się w Sejmie debata nad wnioskiem o odwołanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Opozycja zarzuca szefowi resortu nieudolność w podejmowanych działaniach. Wini go też za strajki rolników, które trwają od kilku tygodni. Politycy PiS twierdzą z kolei, iż wniosek o odwołanie Ardanowskiego ma wybitnie polityczny charakter i związany jest ze zbliżającymi się wyborami. Przedstawiciele partii rządzącej uważają bowiem, że Ardanowski dobrze wywiązuje się z powierzonych mu obowiązków.

Podczas debaty głos zabrał premier Mateusz Morawiecki.

„Jeśli liberałowie z Koalicji Europejskiej przypomnieli sobie o polskiej wsi, to wniosek może być tylko jeden. Zbliżają się wybory” – powiedział szef rządu.

„Minister Ardanowski doprowadził do tego, że ASF został po raz pierwszy ograniczony. To jest wielkim sukcesem ministra i zespołu Ministerstwa Rolnictwa. Jesteśmy na dobrej drodze, by ta epidemia była w mniejszym stopniu odczuwalna” – dodał.

„Wniosek opozycji o odwołanie ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego zestawiony z ich dokonaniami, przypomina stare polskie porzekadło, że <<krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje>>” – oświadczył.

Czytaj także: Biedroń wspiera nauczycieli: za 1840 zł w 2019 roku po prostu nie da się wyżyć

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.