Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki prezentował w Łodzi program kolejowy CPK [WIDEO]

Dodano

dnia

„Jest to wielkie rozwiązanie logistyczne, które przyczyni się do zwielokrotnienia szans rozwojowych Polski” – powiedział szef rządu prezentując program kolejowy CPK, który zakłada m.in. modernizację istniejącej infrastruktury oraz budowę 1600 km nowych linii kolejowych.

„Dzisiaj prezentujemy główne założenia dotyczące centralnego Portu Komunikacyjnego. Mogę przedstawić kilka podstawowych założeń strategicznych, które przyjęła dzisiejsza Rada Ministrów” – mówił Morawiecki podczas wtorkowej wizyty w Łodzi.

„Program Kolejowy #PolskaNaDobrychTorach to pierwszy od ponad 30 lat program budowy nowych linii kolejowych w Polsce. Przez ten czas w Polsce co najwyżej remontowano istniejące linie kolejowe, ale już nie budowano nowych” – podaje Kancelaria Premiera.

Wśród zalet tego programu premier wymienił m.in. kompleksową poprawę dostępności transportowej całego kraju oraz zlikwidowanie wykluczenia komunikacyjnego regionów. Jak dodał miasta poniżej 100 tys. mieszkańców uzyskają dostęp do komunikacji kolejowej, której są pozbawione.

Centralny Port Komunikacyjny ma funkcjonować jako węzeł transportowy łączący ze sobą trzy sieci: lotniczą, kolejową i drogową. To pierwszy od ponad 30 lat program budowy nowych linii kolejowych w Polsce.

„Jest to projekt epokowy, bo przezwycięża podziały sięgające czasów, kiedy Polska była pod rozbiorami. Przez wiele lat walczyliśmy ze spuścizną porozbiorową. Dzisiaj po kilku latach analiz przystępujemy do realizacji bardzo konkretnych planów” – mówił szef polskiego rządu.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.