Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki potwierdza. W tym roku emeryci i renciści otrzymają dodatkową emeryturę

Dodano

dnia

Mateusz Morawiecki/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki
Mateusz Morawiecki/fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Premier Mateusz Morawiecki oraz minister Elżbieta Rafalska podczas wspólnej konferencji prasowej potwierdzili, że emeryci i renciści otrzymają w tym roku dodatkową emeryturę. Jest to efekt nowego programu socjalnego, który podczas niedawnej konwencji PiS zapowiedział prezes partii, Jarosław Kaczyński.

Podczas niedawnej konwencji PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział powstanie nowego programu dotyczącego „trzynastej emerytury”. Polega on na wypłaceniu dodatkowego świadczenia dla emerytów oraz rencistów. Wczoraj Mateusz Morawiecki oraz minister Elżbieta Rafalska potwierdzili, że pieniądze trafią na konta Polaków jeszcze w tym roku.

„W tym roku wszyscy emeryci i renciści otrzymają dodatkową emeryturę w wysokości 1100 zł brutto. Wsparcie będzie wypłacane automatycznie, bez zbędnych formalności, niezależnie od wysokości otrzymywanych świadczeń. Dodatkowa emerytura trafi do prawie 7 mln emerytów oraz ponad 2,5 mln rencistów” – czytamy na stronie internetowej Kancelarii Premiera.

„Chcemy w ramach możliwości, na które państwo stać, przekazać emerytom dodatkowe środki, dla każdego w tym samym wymiarze” – powiedział podczas swojego wystąpienia premier Mateusz Morawiecki. Dodał również, że obecnej władzy zależy na poprawie jakości życia emerytów.

Trzy tygodnie temu w rozmowie z „Super Expressem” Mateusz Morawiecki mówił, że chciałby, aby to świadczenie wypłacane było Polakom, co roku. „<> nie było rok temu z tego samego powodu, dlaczego nie było 500+ na każde dziecko. Otóż, zaklejenie ogromnych dziur w budżecie po rządach PO wymagało olbrzymiej pracy. Wygraliśmy z mafiami vatowskimi i teraz dopiero widzimy, jak się zamknął księgowo poprzedni rok, jakie są wpływy z podatków w styczniu i lutym. Wiemy po prostu, na co możemy sobie pozwolić” – powiedział premier.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.