Connect with us

Polska

Michał Boni: koledzy z różnych państw UE pytają: „co się z Wami stało?”

Dodano

dnia

Michał Boni/Fot. Michał Boni/Facebook
Michał Boni/Fot. Michał Boni/Facebook

Michał Boni, kandydat Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, opublikował w serwisie Twitter wpis. Opowiedział w nim, o co pytają go koledzy z innych państw Unii Europejskiej.

Michał Boni zamieścił w serwisie Twitter wpis, w którym zdradził, o co pytają go koledzy z innych państw Unii Europejskiej. Polityk przyznał, że są oni zaskoczeni obecną postawą polskiego rządu. „Koledzy z różnych państw w PE pytają mnie „co się z wami stało?! Kiedyś byliście reprezentantami naszych WSPÓLNYCH interesów. Dzisiaj odwracacie się plecami”. Jak Polska ma się rozwijać, jeżeli traci praworządność w UE?” – napisał eurodeputowany PO.

Wpis, który zamieścił Michał Boni, odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Z polityka PO zadrwił m.in. Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości oraz kandydat Zjednoczonej Prawicy do Parlamentu Europejskiego. „Absolutny hit tej kampanii. W jednym „tłicie” kandydat PO wyjaśnia, o co chodzi w tych wyborach” – napisał Jaki.

Do słów Jakiego oraz innych polityków, którzy krytykowali wpis eurodeputowanego PO, odniósł się sam zainteresowany. Michał Boni odpowiedział im na Twitterze.

„Poruszenie na prawicy. Chcą przykryć smutną prawdę. Tak, Polska była do 2015 liderem Europy Środkowo-Wschodniej i głosem państw, które weszły do UE w i po 2004. Dziś nie mogą liczyć na polski rząd, bo nie jest wiarygodny i stracił pozycję w Europie” – napisał Boni.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.