Connect with us

Polska

Michał Wójcik (wiceminister sprawiedliwości): Timmermans ma fobię na punkcie Polski

Dodano

dnia

Fot. Flickr/euranet_plus

Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, udzielił wywiadu serwisowi gazeta.pl. W trakcie rozmowy przyznał, że Frans Timmermans, wiceszef Komisji Europejskiej, ma fobię na punkcie Polski.

Michał Wójcik przyznał, że nie wiem, czy stosunki na linii polski rząd-Frans Timmermans można nazwać konfliktem. Oświadczył jednak, że wiceszef Komisji Europejskiej ma fobię na punkcie naszego kraju.

– Jeden z komisarzy ma pewną fobię na punkcie Polski, wypowiada różnego rodzaju rzeczy, zupełnie niepotrzebnie. Ten, z tego kraju, gdzie Trybunału Konstytucyjnego nie ma, a on nam mówi, jak nasz trybunał ma funkcjonować. Pan Frans Timmermans – powiedział Michał Wójcik.

Wiceminister odniósł się również do zarzutów, które Komisja Europejska formułuje pod adresem polskiego rządu ws. reformy sądownictwa.

– W ogóle dzisiaj nie powinno być dyskusji na ten temat, bo nie ma przedmiotu sporu. Co by pan chciał, żeby jeszcze było wykonane? Dlaczego niby? Będziemy reformowali wymiar sprawiedliwości, tak jak reformujemy – powiedział.

W środę Frans Timmermans poinformował unijnych komisarzy ws. reformy sądownictwa w Polsce. Podczas posiedzenia Komisji Europejskiej jej wiceszef mówił o podpisanej przez Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższy, która jest zgodna z orzeczeniem Unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.