Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki zapewnia po raz kolejny: cena za prąd nie pójdzie w górę

Dodano

dnia

Flickr/Kancelaria Premiera/W.Kompała

Mateusz Morawiecki po raz kolejny zapewnił, że rząd nie planuje podwyżek cen prądu. Premier zapowiedział, że ceny energii utrzymają się na dotychczasowym poziomie.

Mateusz Morawiecki ogłosił w piątek, iż rząd nie zamierza podnosić cen energii. Premier zapowiedział, że wprowadzone zostaną mechanizmy, które pozwolą utrzymać ceny prądu na dotychczasowym poziomie.

– Czyli tak jak powiedziałem, nie będzie podwyżek cen energii – powiedział Mateusz Morawiecki.

Morawiecki podkreślił również, że ceny prądu nie pójdą w górę nie tylko w przypadku gospodarstw domowych, ale i samorządów oraz przedsiębiorstw. Tutaj również premier oświadczył, że „wprowadzane są pewne mechanizmy”, które mają temu zapobiec.

Szef rządu powiedział, że o podwyżki cen energii nie muszą obawiać się nawet te podmioty, które podpisały już umowy z firmami energetycznymi.

– Wprowadzamy pewne mechanizmy, które dotyczą także samorządów i firm, w szczególności tych firm, które zdążyły jesienią podpisać z firmami energetycznymi – różnymi zresztą, z udziałem skarbu państwa i bez udziału skarbu państwa – nowe umowy, nowe wyższe umowy – powiedział premier.

W zapowiedzi Mateusza Morawieckiego nie wierzą najwyraźniej politycy Platformy Obywatelskiej. Kilka godzin po wypowiedzi szefa polskiego rządu tweeta na temat podwyżek prąd wpis na Twitterze zamieścił poseł Mariusz Witczak.

– Dlaczego pan Mateusz Morawiecki zgotował Polakom święta grozy, jeśli chodzi o podwyżki cen prądu? Dlaczego nagle potrzebuje jednak PO, która już dawno złożyła projekt obniżki akcyzy za prąd? Bo strach w oczy w końcu wam zajrzał? – napisał polityk.

Źródło:
dziennik.pl, Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.