Connect with us

Polska

Ambasador Francji zdegustowany słowami Jacka Czaputowicza

Dodano

dnia

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

Pierre Levy, ambasador Francji w Polsce, udzielił wywiadu telewizji Polsat News. Podczas rozmowy skomentował słowa Jacka Czaputowicza, który w zeszłym tygodniu nazwał Francję „chorym człowiekiem Europy”. Dyplomata był zdegustowany wypowiedzią polskiego ministra. 

Przypomnijmy, przed tygodniem Jacek Czaputowicz komentował na antenie TVN24 śmierć Bartosza Niedzielskiego, 36-letniego Polaka, który został ranny w zamachu terrorystycznym, który miał miejsce w Strasburgu.

– Polacy giną w zamachach terrorystycznych, bo wcześniej w Berlinie, Nicei i Wielkiej Brytanii. Jesteśmy państwem bezpiecznym na własnym terenie, ale zamachy terrorystyczne w Europie dotykają także naszych obywateli. Jest to smutne – powiedział Czaputowicz.

Minister użył również mocnych słów na temat Francji. Polityk nazwał ją „chorym człowiekiem, który ciągnie Europę w dół”.

– Francja jest tym chorym człowiekiem Europy i ciągnie Europę w dół. Natomiast Polska jest tym jasnym punktem. Jak w tym momencie się poucza, to coś jest nie w porządku. Trzeba najpierw posprzątać w swoim kraju – ocenił Jacek Czaputowicz.

Wypowiedź polskiego ministra skomentował ambasador Francji w Polsce, Pierre Levy. Dyplomata był zdegustowany słowami Czaputowicza.

– Uważam, że w Unii Europejskiej nasze losy są połączone i nikt nie skorzysta na braku stabilności, w którymś z państw członkowskich, który może dotknąć całą Wspólnotę. Polacy powinni sobie zdać sprawę, że siły przeciwne Macronowi na prawicy, na skrajnej prawicy, na lewicy i na skrajnej lewicy to siły, których wizje polityczne są sprzeczne z fundamentalnymi interesami Polski – w sprawie Unii Europejskiej, w sprawie NATO i w sprawie Rosji. Trzeba o tym pamiętać – powiedział i dodał, że wypowiedzią Czaputowicza był „zaskoczony i zszokowany”.

– Gdy słyszę takie wypowiedzi zastanawiam się, czy polskie władze chcą naprawdę naprawić nasze relacje. Uważam, że te słowa nie pasują do obecnej dynamiki naszych relacji – oświadczył ambasador Francji w Polsce.

Źródło:
Polsat News
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.