Connect with us

Polska

Adrian Zandberg odrzuca możliwość porozumienia się ze Schetyną

Dodano

dnia

Adrian Zandberg, lider partii Razem, w rozmowie w rozmowie z Piotrem Witwickim w „Politycznym Graffiti” Polsat News, oświadczył, że nie zamierza zawierać sojuszu z Platformą Obywatelską.

Adrian Zandberg przyznał, że nie wyobraża sobie sojuszu partii Razem z Grzegorzem Schetyną. Lider lewicowego ugrupowania oświadczył, że nie chce zostać „wasalem” przewodniczącego Platformy Obywatelskiej.

– Razem jest lewicową kotwicą na polskiej scenie politycznej. Polityka propracownicza, prospołeczna, to jest ta polityka, dla której jesteśmy w tej grze. Jesteśmy gotowi współpracować, żeby budować lewicową alternatywę dla bloku liberalnego. Nie interesuje mnie żeby zostać uśmiechniętym, młodszym wasalem Grzegorza Schetyny w takiej czy innej formie – powiedział.

Słowa Zandberga wskazują więc na to, iż partia Razem najprawdopodobniej nie dołączy do budowanego na wybory parlamentarne bloku Zjednoczonej Opozycji. Na ten moment w jego skład wchodzą PO, Nowoczesna oraz Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. Wspomniany twór pod nazwą Koalicja Obywatelska startował już w minionych wyborach samorządowych.

Źródło:
Polsat News
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.