Connect with us

Polska

Marek Jakubiak: Kukiz’15 dryfuje w stronę Koalicji Obywatelskiej

Dodano

dnia

Marek Jakubiak/fot. SejmLog

Marek Jakubiak, poseł niezrzeszony, był gościem programu radiowego „Salon polityczny” emitowanego na antenie Polskiego Radia. Podczas rozmowy polityk stwierdził, że jego poprzednia formacja polityczna, Kukiz’15, dryfuje w stronę Koalicji Obywatelskiej.

Jakubiak stwierdził, że jego odejście z Kukiz’15 było „bardzo przykrą i wymuszoną sytuacją”. Zdradził też, że od momentu odejścia nie rozmawiał z liderem opozycyjnego ruchu, Pawłem Kukizem.

Marek Jakubiak ocenił, iż po wypchnięciu go z Kukiz’15 formacja polityczna coraz szybciej dryfuje w stronę Koalicji Obywatelskiej.

– Po wypchnięciu mnie z Kukiz’15 obawiam się, że dryfuje w stronę PO-KO – powiedział i dodał, że dla niego jest to „nie do przyjęcia”.

Jednocześnie zaznaczył, iż Pawła Kukiza cały czas należy traktować poważnie, jednak Prawo i Sprawiedliwość przez długi czas tego nie robiło. Marek Jakubiak uważa, że to ogromny błąd ze strony partii rządzącej.

– To był kardynalny błąd Prawa i Sprawiedliwości, bo miałoby naprawdę wiernego koalicjanta – powiedział.

– Przede wszystkim trzeba mieć trochę wyobraźni politycznej. Prawo i Sprawiedliwość tej wyobraźni nie okazuje – dodał poseł.

Po odejściu z Kukiz’15 Marek Jakubiak założył organizację polityczną o nazwie Federacji dla Rzeczypospolitej. Na ten moment trwa budowanie struktur formacji.

Źródło:
Polskie Radio
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.