Connect with us

Europa

Niemieckie siły zbrojne będą rekrutować rabinów

Dodano

dnia

Fot. Sgt. Ian Schell/Flickr

Po raz pierwszy od około 100 lat w szeregach niemieckich sił zbrojnych będą duchowni Judaizmu. Jest to reakcja na coraz częstsze przypadki antysemityzmu w społeczeństwie.

Niemiecka Rada Żydowska zaproponuje kandydatów, którzy będą mogli służyć w misjach wojskowych poza granicami Niemiec – podało we wtorek Ministerstwo Obrony Niemiec.

We wstępnym etapie procesu będzie zatrudnionych kilku rabinów.

Minister obrony Ursula von der Leyen oświadczyła, że jest to ważny sygnał w momencie, gdy w wielu miejscach dochodzi do oznak naruszenia antysemityzmu.

Warto podkreślić, że zarówno mężczyźni i kobiety nie są zobowiązani do ujawnienia swojej wiary w silach zbrojnych, lecz ministerstwo szacuje, że w Bundeswehrze znajduje się około 300 Żydów.

Niemiecka Rada Żydowska poinformowała w styczniu, że istnieje duży poziom niewiedzy o Holokauście oraz brak współczucia dla milionów ofiar- zwłaszcza wśród młodych osób. Agencja Praw Podstawowych przeprowadziła badania w grudniu w 12 państwach UE na 16 tysiącach Żydów, które wskazały, że brak bezpieczeństwa i nasilenie się ataków antysemickich skłonił wielu Żydów w Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii rozważa opuszczenie kraju.

Niemieckie Ministerstwo Obrony planuje też wprowadzić pomoc religijną dla ludzi wyznaniu muzułmańskim. Według szacunków niemieckiego resortu w Bundeswehrze służy ich około 3000 osób.

Czytaj także: Brytyjski parlament ponownie odrzucił wszystkie scenariusze brexitu

Źródło:
Bloomberg
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.