Connect with us

Europa

Nowy prezydent Ukrainy złamał ciszę wyborczą. Będzie ukarany grzywną

Dodano

dnia

Fot. Vadim Chuprina / Wikimedia

Wołodomyr Zełenski w zeszłym miesiącu zwyciężył w wyborach prezydenckich w Ukrainie. W poniedziałek został ukarany grzywną za pokazanie dziennikarzom wypełnionej karty do głosowania w trakcie drugiej tury wyborów prezydenckich.

Prezydent elekt zaprezentował dziennikarzom kartę do głosowania tuż przed wrzuceniem jej do urny, na której zaznaczył swoje imię i nazwisko.

„Sąd rejonowy dzielnicy Obołoń w Kijowie, gdzie Zełenski oddał wówczas swój głos, orzekł, że złamał on w ten sposób zakaz agitacji wyborczej. Na nowo wybranego szefa państwa nałożono grzywnę w wysokości 850 hrywien, co jest równowartością ok. 120 złotych” – informuje PolsatNews.

Wołodomyr Zełenski wygrał w drugiej turze wybory prezydenckie w Ukrainie. Zdobył ponad 73% głosów.  Prezydent elekt jest aktorem komediowym i producentem telewizyjnym. Jego zaprzysiężenie prawdopodobnie odbędzie się 19 maja 2019 roku.

Źródło:
PolsatNews
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.