Connect with us

Polska

Oficjalnie: partia Wolność wraca do starej nazwy

Dodano

dnia

Wikimedia/Aargambit

Partia Wolność w komunikacie prasowym informuje, iż wraca do starej nazwy – KORWiN (Koalicja Odnowy Rzeczpospolitej Wolność i Nadzieja). O tym ruchu informował już wcześniej prezes ugrupowania, Janusz Korwin-Mikke.

– Władze Partii Wolność Janusza Korwin-Mikke podjęły decyzję, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego powrócimy do szyldu Partii KORWiN, który był wcześniejszą nazwą naszej organizacji, zmienioną w październiku 2016 roku – czytamy w rozesłanym do mediów komunikacie prasowym.

– Prosimy o uwzględnianie nazwy KORWiN przy wszystkich wywiadach, programach publicystycznych, felietonach i komentarzach na temat polityków naszej partii – dodają przedstawiciele partii.

– KORWiN NIE BĘDZIE NAZWĄ KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO W WYBORACH DO PE, TYLKO JEJ CZŁONEM. Uwrażliwiamy na tą informację i podawanie do publicznej wiadomości, że KORWiN jest częścią Koalicji Propolskiej, w której na ten moment obecni są także Grzegorz Braun, Piotr Liroy-Marzec oraz Ruch Narodowy – tłumaczą (pisownia oryginalna).

O tym, że partia Wolność będzie zmuszona wrócić do starej nazwy pisaliśmy już w grudniu. Potwierdzał to wówczas Janusz Korwin-Mikke.

– Niestety sąd zmusił nas do powrotu do starej nazwy, czyli KORWiN – powiedział krótko lider wolnościowego ugrupowania.

Cały tekst na ten temat znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.