Connect with us

Polska

Szef gdańskiej Wolności dementuje: Korwin-Mikke nie wystartuje w wyborach na prezydenta miasta

SejmLog

Dodano

dnia

Kilka dni temu serwis nczas.com podał informację, iż istnieje możliwość, że Janusz Korwin-Mikke będzie kandydował na prezydenta Gdańska. Szef gdańskich struktur partii Wolność zapewnia jednak, że nic takiego nie nastąpi.

– Kto będzie kandydatem Koalicji – jeszcze nie wiadomo. Możliwy jest start Janusza Korwin-Mikkego. Pojedynek jeden na jeden z kandydatką POPiS-u może być mocnym punktem startowym do kampanii europejskiej. Zwłaszcza, że zupełnie inaczej ustawi polaryzację wyborczą – napisano dwa dni temu na stronie internetowej nczas.com.

– Potrzebny jest silny głos za wolnością słowa, który skontruje słyszalny obecnie zewsząd totalitarny przekaz o „mowie nienawiści” pochodzący przecież wprost z „Roku 1984-ego” Georga Orwella – mówił wówczas Tomasz Sommer, redaktor naczelny „Najwyższego Czasu”.

Zbigniew Wysocki, gdański lider partii Wolność, zapewnia jednak, że Janusz Korwin-Mikke nie zamierza kandydować w wyborach na prezydenta Gdańska.

– Jestem po rozmowie z Januszem Korwinem Mikke, który zaprzeczył, że będzie startował w wyborach w Gdańsku – powiedział Wysocki w rozmowie z Onetem. Wysoki dodaje też, że on również nie będzie ubiegał się o to stanowisko.

– Gdańszczanie nie chcą teraz kampanii wyborczej w ich mieście – stawia sprawę jasno.

Na ten moment jedynym kandydatem na prezydenta Gdańska jest dotychczasowa zastępczyni Pawła Adamowicza, Aleksandra Dulkiewicz. Wybory odbędą się 3 marca 2019 roku.

Czytaj także: Aleksandra Dulkiewicz będzie ubiegać się o urząd prezydenta Gdańska. PiS nie popiera tej kandydatury

Źródło:
nczas.com, Onet.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.