Connect with us

Polska

Patryk Jaki kandydatem PiS na prezydenta Warszawy? W wewnętrznych sondażach wygrywa z Michałem Dworczykiem

SejmLog

Dodano

dnia

Patryk Jaki 2 fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Flickr/Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Michał Kolanko, dziennikarz „Rzeczpospolitej”, podaje, iż najprawdopodobniej to Patryk Jaki zostanie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Warszawy.

Kolanko pisze o tym w swoim tekście zamieszczonym na łamach strony internetowej rp.pl. Twierdzi, że według wewnętrznych sondaży przeprowadzanych przez PiS największym poparcie spośród możliwych kandydatów partii na prezydenta Warszawy cieszy się Patryk Jaki.

„Jak wynika z naszych informacji, w wewnętrznych sondażach zamawianych dla kierownictwa partii na Nowogrodzkiej systematycznie największe poparcie ma wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki, który wygrywa z alternatywnym kandydatem Zjednoczonej Prawicy – czyli szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michałem Dworczykiem. Jak przyznają rozmówcy „Rzeczpospolitej”, szanse Jakiego na zdobycie nominacji rosną. – Jego wizerunek w mieście wzmacnia każde kolejne starcie na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej – przyznaje jeden z polityków PiS” – czytamy.

Jaki i Dworczyk to dwaj najpoważniejsi kandydaci PiS. Przypomnijmy, że wcześniej informacje na temat ewentualnego startu w wyborach zdementował marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

„Nie będę kandydował na prezydenta #Warszawa. W ostatnim czasie przeprowadziłem wiele rozmów z Warszawiakami, którzy przynosili wiele dobrych inicjatyw i projektów. Wszystkie przekaże kandydatowi PiS, który jestem przekonany wygra wybory. Będę go bardzo wspierał” – napisał Karczewski 14 marca w serwisie Twitter.

Odniósł się wówczas także do potencjalnych kandydatur Jakiego i Dworczyka. „Obaj są młodzi, rzetelni i bardzo uczciwi. Będę wspierał tego, który ostatecznie zostanie kandydatem” – ocenił.

Czytaj także: Oficjalnie: Stanisław Karczewski nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy. Kto powalczy z Trzaskowskim?

Wspólnym kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej został Rafał Trzaskowski.

Źródło:
rp.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.