Connect with us

Polska

Oficjalnie: Stanisław Karczewski nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy. Kto powalczy z Trzaskowskim?

SejmLog

Dodano

dnia

Wikimedia/Michał Józefaciuk

Stanisław Karczewski, marszałek Senatu z Prawa i Sprawiedliwości, ogłosił za pośrednictwem Twittera, że nie będzie kandydował na prezydenta Warszawy.

„Nie będę kandydował na prezydenta #Warszawa. W ostatnim czasie przeprowadziłem wiele rozmów z Warszawiakami, którzy przynosili wiele dobrych inicjatyw i projektów. Wszystkie przekaże kandydatowi PiS, który jestem przekonany wygra wybory. Będę go bardzo wspierał” – napisał Karczewski.

KTO KANDYDATEM PiS?

Stanisław Karczewski dementując pogłoski o swoim starcie w wyborach na prezydenta Warszawy przyznał, że na ten moment partia bierze pod uwagę dwie kandydatury. Mowa o Michale Dworczyku, byłym wiceszefie MON, a obecnie szefie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Patryku Jakim, wiceministrze sprawiedliwości i przewodniczącym komisji ds. reprywatyzacji.

Karczewski przyznał, że obaj politycy są dobrymi kandydatami na prezydenta Warszawy. „Obaj są młodzi, rzetelni i bardzo uczciwi. Będę wspierał tego, który ostatecznie zostanie kandydatem” – ocenił.

Przypomnijmy, że swojego kandydata na prezydenta Warszawy wskazały już Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Partie opozycyjne reprezentował będzie Rafał Trzaskowski. Jeżeli uda mu się zwyciężyć w wyborach i zasiąść na fotelu prezydenta Warszawy jego zastępcą zostanie Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.