Connect with us

Polska

Kaczyński: nie będzie końcowego raportu ws. Smoleńska na ósmą rocznicę katastrofy

SejmLog

Dodano

dnia

Flickr/Sejm RP/Rafał Zambrzycki

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej”. W trakcie rozmowy z dziennikarzami przyznał, że nie będzie końcowego raportu ws. Smoleńska na ósmą rocznicę katastrofy.

Ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej obchodzić będziemy 10 kwietnia. Jarosław Kaczyński przyznał, że tego dnia końcowy raport ws. katastrofy smoleńskiej nie zostanie zaprezentowany.

“Pozostaje jeszcze prawda. Wiemy, że końcowego raportu nie będzie na ósmą rocznicę tragedii. Będzie za to raport częściowy, który – tak mniemam – szczegółowo pokaże, co bezsprzecznie zostało już ustalone, i wskaże pytania, na które podkomisja Antoniego Macierewicza będzie szukała odpowiedzi” – powiedział.

„Tu niezwykle ważne, a może nawet przełomowe, mogą okazać się wyniki prac amerykańskich ekspertów, którzy kilka tygodni temu pracowali w Mińsku Mazowieckim na bliźniaczym Tu-154. Jednak na nie musimy jeszcze poczekać. To niezwykle precyzyjne, zaawansowane technicznie analizy, wymagające czasu” – dodał.

„Według zapowiedzi badania te zajmą około roku, może nawet nieco dłużej. Uzupełnieniem tej pracy będą działania zespołu ekspertów powołanych przez prokuraturę” – podkreślił.

Źródło:
Gazeta Polska

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.