Connect with us

Polska

Paweł Kukiz odpiera zarzuty, że głosuje tak, jak PiS. Opublikował zestawienie Biura Analiz Sejmowych

Dodano

dnia

Paweł Kukiz odpiera zarzuty, które stawiają wobec niego niektórzy politycy oraz dziennikarze. Sugerują oni, że zarówno on, jak i posłowie jego ruchu głosują tak jak Prawo i Sprawiedliwość. „W związku z powtarzanymi od 3 lat przez systemowe media kłamstwami i bzdurami, że „Kukiz głosuje tak jak PiS”, przedstawiam Państwu informację Biura Analiz Sejmowych” – napisał lider Kukiz’15 na swoim fanpage’u w serwisie Facebook.

– W związku z powtarzanymi od 3 lat przez systemowe media kłamstwami i bzdurami, że „Kukiz głosuje tak jak PiS”, przedstawiam Państwu informację Biura Analiz Sejmowych na temat analizy wyników głosowań nad ustawami w VIII kadencji Sejmu, w których przewodniczący klubów poselskich i parlamentarnych oraz kół poselskich głosowali w taki sam sposób jak posłowie Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Czyli innymi słowy – jak często szefowie poszczególnych klubów i kół sejmowych głosowali tak samo jak pan Kaczyński – napisał Paweł Kukiz.

Z zestawienia opublikowanego przez Biuro Analiz Sejmowych wynika, iż głosowania najczęściej tak samo jak PiS głosuje Kornel Morawiecki, przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni. „82,9% wspólnych głosowań” – czytamy.

Na drugiej pozycji uplasował się Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, który z PiS ma 63% wspólnych głosowań.

Trzecia lokata przypadła Sławomirowi Neumannowi, przewodniczącemu klubu Platformy Obywatelskiej, którego głosowania w 58% pokrywają się z głosowaniami PiS.

Paweł Kukiz zajmuje czwartą pozycję z 53% współczynnikiem takich samych głosowań.

– Z badań wynika więc, że jeśli już któraś z opcji politycznych w Sejmie jest „przystawką PiS”, to z całą pewnością bliżej „głównego dania” są PSL i Platforma, co mnie szczególnie nie dziwi, bo przecież te „smakołyki” (włącznie z PiS) już od 1989 roku są na jednym stole. Okrągłym. I ludziom ta „dietka” od blisko 30 lat pasuje – napisał Kukiz w podsumowaniu.

– Ale trudno się ludziom dziwić, bo System podparty mediami wkłada ogrom wysiłku w propagandę tych „jedynie słusznych dań”. Wręcz POPiS-owych – zakończył.

Źródło:
Facebook
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.