Connect with us

Polska

Scheuring-Wielgus do Morawieckiego: pan jest dzbanem czy premierem? Pawłowicz zgłasza wpis do Komisji Etyki

Dodano

dnia

Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. Kancelaria Sejmu/Rafal Zambrzycki
Joanna Scheuring-Wielgus/ fot. Kancelaria Sejmu/Rafal Zambrzycki

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka partii Teraz, skomentowała decyzję Mateusza Morawieckiego o wycofaniu projektu ustawy dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Akt prawny został cofnięty do wnioskodawcy w celu wyeliminowania „wątpliwych zapisów”.

Joanna Scheuring-Wielgus opublikowała w serwisie Twitter wpis, w którym zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego.

– To Pan Mateusz Morawiecki nie wiedział, że taki gniot (zresztą nie pierwszy) wychodzi z Pana Rządu? Pan jest dzbanem czy premierem RP? Powiedzieć wstyd to mało – napisała nawiązując do decyzji szefa rządu o wycofaniu projektu ustawy dotyczącego przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Wpis, który na Twitterze opublikowała posłanka partii Teraz, oburzył Krystynę Pawłowicz z Prawa i Sprawiedliwości. Ta w ostrych słowach zapowiedziała, iż zgłosi go do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej.

– To chamstwo lewackie zgłoszę do sejmowej Komisji Etyki – napisała.

Scheuring-Wielgus tłumaczyła, iż kierując do premiera słowo „dzban” nie miała na myśli nic złego. Jak przyznała, „dzban” został wybrany młodzieżowym słowem roku, w związku z czym trudno twierdzić, iż ma ono „nienawistny” charakter.

– To życzę dużo siły w Nowym Roku. Słowo „dzban” to młodzieżowe słowo roku 2018. Nie jest nienawistne. Oznacza kogoś, kto nie ogarnia. A pan premier ewidentnie nie ogarnia – odpowiedziała posłanka partii Teraz.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki wycofuje projekt krytykowanej ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

Czytaj także: Trzaskowski skomentował wycofanie przez Morawieckiego projektu ustawy o przeciwdziałaniu przemocy

Źródło:
Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.