Connect with us

Polska

Odbyło się pierwsze spotkanie zarządu koalicji Ruch Narodowy-Wolność

Dodano

dnia

Krzysztof Bosak poinformował, że 2 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie zarządu koalicji Ruch Narodowy-Wolność. Ugrupowania te utworzą wspólną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Krzysztof Bosak o spotkaniu zarządu koalicji poinformował na Twitterze. Jak podkreślił miało ono charakter inauguracyjny.

– Pracowity dzień! Pierwsze w 2019 spotkanie zarządu koalicji z partią Wolność rozmowy z nowymi partnerami, planowanie konferencji na ten rok, upamiętnienie pod pomnikiem Romana Dmowskiego, Msza św. w katedrze za jego duszę, a po niej długa rozmowa z naczelnym Polityki Polskiej – napisał jeden z liderów RN na Twitterze.

Pod wpisem Bosaka natychmiast zaroiło się od komentarzy. Internauci chcieli dowiedzieć się, czy oprócz RN i Wolność w skład koalicji wejdą inne siły siły polityczne.

– W koalicji mogą formalnie uczestniczyć wyłącznie partie. Natomiast prowadzimy rozmowy z różnymi środowiskami społecznymi i politycznymi, które wystartują z list koalicji. Szczegóły będziemy ujawniać w miarę dojrzewania całej inicjatywy – wyjaśnił Krzysztof Bosak.

Polityk ujawnił też, że zaproszenie do wspólnego startu w Eurowyborach otrzymali też członkowie Kongresu Nowej Prawicy, który dziś ma w swoich szeregach dwóch eurodeputowanych (Stanisława Żółtka oraz Michała Marusika). Bosak wykluczył też możliwość startu z list koalicji działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego. Jeden z liderów RN podkreślił, że przedstawiciele ONR nie angażują się w inicjatywy polityczne.

Źródło:
Twitter
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.