Connect with us

Polska

Posłowie PO złożyli wniosek do ABW ws. Adama Andruszkiewicza

Dodano

dnia

Fot. Twitter/Beata_Ka

Cezary Tomczyk i Marcin Kierwiński, posłowie Platformy Obywatelskiej, złożyli wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ws. Adama Andruszkiewicza. Chcą dowiedzieć się, czy były poseł Kukiz’15 „daje gwarancje bezpieczeństwa w kontekście jego pracy w Ministerstwie Cyfryzacji”.

– Dzisiaj składamy wniosek razem z panem posłem Kierwińskim, wniosek do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o udostępnienie informacji czy wobec pana wiceministra Andruszkiewicza przeprowadzono czynności operacyjno-rozpoznawcze, w zakresie, o którym mowa w art. 5 ust. 1 i 2 o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencji Wywiadu, m.in. w zakresie szpiegostwa. Sprawa jest bardzo poważna, dotyczy polskiego wiceministra, wiceministra cyfryzacji, który dzisiaj jest w resorcie, gdzie są zgromadzone dane wszystkich Polaków – powiedział Tomczyk podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej.

W opublikowanym na twitterowym profilu posła Tomczyka wniosku posłowie powołują się na raport „The Weaponization of Culture: Kremlin’s traditional agenda and the next export of values to Central Europe” opublikowany przez Political Capital Institute. W sporządzonej analizie wytypowano polskich polityków, którzy mogą pozostawać pod wpływem służb Federacji Rosyjskiej.

Czytaj także: Kornel Morawiecki rozmawiał z premierem o Adamie Andruszkiewiczu

Źródło:
Twitter, 300polityka.pl
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.