Connect with us

Polska

Petru zaprzecza plotkom. Twierdzi, że nie przystąpi do PO

SejmLog

Dodano

dnia

Ryszard Petru/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu
Ryszard Petru/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Joanna Miziołek, dziennikarka tygodnika „Wprost”, opublikowała ostatnio tekst, w którym zasugerowała, że Ryszard Petru sonduje możliwość dołączenia do PO. Teraz głos zabrał sam zainteresowany, który wypowiedział się na ten temat w rozmowie z Radiem ZET.

Niedawno na SejmLog.pl cytowaliśmy fragmenty artykułu Joanny Miziołek dla tygodnika „Wprost”. Dziennikarka  pisze, iż Ryszard Petru chciałby dołączyć do Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem, aby uniknąć większego medialnego zamieszania, były lider Nowoczesnej miałby przystąpić nie do partii, lecz do klubu sejmowego PO.

„Sprawdzamy teraz na ile jest opcja, żeby Rysio wszedł do PO. Możemy zrobić manewr, żeby obyło się bez dużego oburzenia, że go przyjmujemy i przyjąć go tylko do klubu” – cytuje jednego z polityków PO Joanna Miziołek. Nie ujawnia jednak jego tożsamości.

Czytaj także: Wprost: Ryszard Petru chce przejść do Platformy Obywatelskiej

Teraz głos w całej sprawie zabrał sam zainteresowany, który udzielił wywiadu Radiu ZET. W rozmowie przeprowadzonej na antenie rozgłośni stanowczo zaprzeczył, jakoby miał przystąpić do PO.

„Nie przystąpię do PO. Nie po to wchodziłem do polityki, tworząc ugrupowanie, żeby wchodzić do Platformy. Propozycje dostaje od Platformy od 8, 9, 10 lat. Taki wariant nie wchodzi w rachubę. Rozmyłby się przekaz. Nie podpisuję się pod większością postulatów gospodarczych PO. Mnie przetrwanie nie interesuje, bo nie chcę przetrwać i zderzyć się ze ścianą gospodarczą” – powiedział lider partii Teraz, założyciel Nowoczesnej.

 

Źródło:
Radio ZET, Wprost

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.