Connect with us

Polska

Wprost: Ryszard Petru chce przejść do Platformy Obywatelskiej

Dodano

dnia

Ryszard Petru/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu
Ryszard Petru/fot. Krzysztof Białoskórski/Kancelaria Sejmu

Joanna Miziołek, dziennikarka Tygodnika Wprost, pisze, iż Ryszard Petru chciałby przyłączyć się do Platformy Obywatelskiej. 

Joanna Miziołek, dziennikarka Tygodnika Wprost, opisuje, iż Ryszard Petru chciałby dołączyć do Platformy Obywatelskiej. Jej zdaniem, aby uniknąć większego medialnego zamieszania, były lider Nowoczesnej miałby przystąpić nie do partii, lecz do klubu sejmowego PO.

„Sprawdzamy teraz na ile jest opcja, żeby Rysio wszedł do PO. Możemy zrobić manewr, żeby obyło się bez dużego oburzenia, że go przyjmujemy i przyjąć go tylko do klubu” – cytuje jednego z polityków PO dziennikarka. Nie ujawnia jednak jego tożsamości.

Zdaniem Joanny Miziołek Ryszard Petru wyraża chęć przystąpienia do PO w związku z wcześniejszą decyzją Joanny Scheuring-Wielgus. Posłanka, która wraz z Petru zakładała partię Teraz, niedawno przystąpiła do ugrupowania „Wiosna” Roberta Biedronia. Ponadto, Petru ma być niezadowolony z faktu, iż na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy jego pozycja na polskiej scenie politycznej uległa znaczącej marginalizacji. Sam zainteresowany początkowo chciał ponownie przyłączyć się do swojej dawnej partii, Nowoczesnej, jednak weto w tej sprawie postawiła nowa przewodnicząca ugrupowania, Katarzyna Lubnauer.

Warto przypomnieć również, iż w przeszłości Ryszard Petru był zapraszany do PO przez polityków tej partii. Mówił o tym m.in. Sławomir Neumann. Petru zapewniał wówczas, że z Nowoczesnej nigdzie ruszać się nie zamierza. Dziś, z tego co informuje Joanna Miziołek, sytuacja miała ulec zmianie.

Źródło:
Wprost

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.